Światowy Dzień Książki - polecamy książki o tańcu

 Książka „Taniec - teczka inspiracji” autorstwa Zuzu Toys to kolejny  cieszący się dużą popularnością kreatywny zestaw a zarazem książka o historii tańca.
 Na dużych kartach w formacie A3 umieściliśmy ilustracje obrazujące różne style taneczne, które dziecko może pokolorować i ozdobić dołączonymi do zestawu naklejkami. Na 15 kartach dziecko znajdzie wiele ciekawych informacji dotyczących historii tańca, dowie się skąd pochodzi dany taniec, jakie są charakterystyczne elementy stroju tancerzy i tancerek i wiele tanecznych ciekawostek.
 Dolną część każdej karty (z opisem stroju) można oderwać, a następnie związać wszystkie elementy wstążką dołączoną do teczki. W ten sposób powstanie książeczka w formie wachlarza.

„Taniec Dzieciaki pytają (3-6 lat)” autorstwa Severine Onfroy.
Oto odpowiedzi na najtrudniejsze pytania jakie zadają dzieci. Jak tańczy się w Afryce Co to jest taniec hip-hop Z jakiego kraju pochodzi sirtaki Książka zawiera piękne ilustracje dodatkowe informacje i ciekawostki ćwiczenia na spostrzegawczość intrygujące pytania które zainteresują nie tylko najmłodszych.

„Baletki i baleriny" to kolejna na polskim rynku książka Davida W. Barbera, znakomitego kanadyjskiego popularyzatora historii muzyki.
Tym razem, po kompozytorach "Bach, Beethoven i inne chłopaki" i stylach muzycznych "Zygzakiem przez muzykę", czas na satyryczną wersję historii baletu, opowiedzianą poprzez najważniejsze dzieła, okraszoną zabawnymi anegdotami, a przy tym dającą sporo wiadomości o dziejach sztuki baletowej od jej początków do współczesności”.
„Studio tańca" autorstwa Bertrand Escaich.
Humorystyczna seria komiksowa o świecie tańca! Komiks opowiada o przygodach Julii, Lusi i Alii, trzech dziewcząt z college'u, które uczą się tańca w Studio Danse. Uczęszczają na zajęcia z klasycznego baletu i modern-jazzu, a także tańców afrykańskich. Na co dzień mierzą się z trudami treningów, muszą dbać o formę, a także wymyślać własne choreografie. Podkochują się w jednym z nauczycieli i przeżywają zauroczenia kolegami tańczącymi hip-hop. Starają się sprytnie godzić szkolne obowiązki z zajęciami w studio tańca. Scenki z ich życia pełne są humoru i wielu zabawnych sytuacji.
„Ilustrowane opowieści baletowe” autorstwa Barbara Newman. W książce opisano pięć najpopularniejszych baletów; "Śpiącą królewnę", "Giselle", "Coppelię", "Jezioro łabędzie" i "Dziadka do orzechów". Piękne, barwne ilustracje przedstawiają słynne sceny i układy choreograficzne. Kolorowe fotografie gwiazd baletu z różnych przedstawień dodają autentyzmu opowieściom. Książkę wzbogacono wieloma informacjami, które wyjaśniają fachowe terminy. Sugestywny sposób opowiadania wywołuje baśniową atmosferę.
Cykl książek „Różowe baletki".
Wiele dziewczynek i chłopców marzy o tym, by w prawdziwych baletkach i pięknych kostiumach tańczyć na wielkiej scenie. Zoe - dziewczynce z tej książki - spełnia się marzenie wstępuje do Akademii, gdzie uczy sławna Madame Olenska. Ale Zoe i jej koleżanki i koledzy poznają nie tylko blaski, lecz i cienie nauki baletu: ciężką, codzienną pracę, a nawet upokorzenie...

Seria książek „Magiczne baletki”.
 Poznaj fascynujące opowieści o Heli – małej baletnicy, która za pomocą magicznych baletek przenosi się do Krainy Czarów. Tam czeka na nią mnóstwo, czasami bardzo niebezpiecznych, lecz zawsze niesamowicie emocjonujących przygód! Czy dziewczynce uda się wybawić mieszkańców Krainy Czarów z opresji?
 Wszystkie historie inspirowane są pięknymi baletami, a na końcu każdej książeczki znajdują się podstawowe kroki, których z łatwością możesz nauczyć się w domu. Niech taniec zabierze Cię we wspaniałą podróż.

„Uwielbiam tańczyć!” - Charlie ma młodsza siostrzyczkę o imieniu Lola. Lola bardzo chciałaby się uczyć tańca, ale stepowanie okazuje się zbyt skomplikowane, a balet wymaga trochę za dużej gracji... Uzupełnij obrazki ilustrujace przygody Charliego i Loli, przyklejajac we właściwych miejscach specjalne naklejki!

„Gdybym była jak… Balerina”.
W tej książce (podobnie jak w „Różowych baletkach”) wspólnie z uczniami szkoły baletowej wędrujemy za kulisami teatru i poznajemy jego tajemnice. Trwają przygotowanie do inscenizacji „Śpiącej królewny”, a w przedstawieniu wezmą udział także uczniowie. Uczestniczymy w lekcji tańca i przy tej okazji poznajemy nie tylko pozycje baletowe, ale też podstawowe pojęcia (jak pas de deux) oraz takie nazwiska jak Margot Fonteyn czy Michaił Barysznikow. Zaglądamy do garderoby i obserwujemy próbę kostiumową, aby w końcu wziąć udział w spektaklu.

Komentarze

Popularne posty